خبر فوری

تاج دختر شایستۀ سال ۲۰۱۱ بر سر یک دختر ونزوئلایی نشست

تاج دختر شایستۀ سال ۲۰۱۱ بر سر یک دختر ونزوئلایی نشست
اندازه متن Aa Aa

یک دختر 22 سالۀ اهل ونزوئلا روز یکشنبه به عنوان دختر شایستۀ سال 2011 انتخاب شد. وی که فارغ التحصیل رشتۀ منابع انسانی از دانشگاه کاراکاس است.

ایویان سارکوس در یک موسسۀ سمعی بصری به کار اشتغال دارد و دارای 13 خواهر و برادر است. وی که در سنین خردسالی والدین خود را از دست داده است می گوید قصد دارد عمده فعالیت خود را بر کمک به کودکان در کشورهای فقیر متمرکز کند.

ایویان سارکوس 22 ساله که 1 متر 79 سانتیمتر قد دارد تنها به یک زبان، اسپانیولی، صحبت می کند و به یک خانوادۀ فقیر تعلق دارد.

همزمان با برگزاری این مراسم که در پارک “ارلس کورت” در لندن برگزار شد، تعدادی از فعالان حقوق زنان با تجمع در این محل به برگزاری این مراسم اعتراض کردند. معترضان فمینیست در این تجمع برگزاری این مسابقات برای انتخاب دختر شایسته را توهین به توانایی های زنان دانسته و شعارهایی مبنی بر اینکه زن بودن به معنای مسابقه دادن نیست سر دادند.

این مراسم امسال به بهانۀ شصتمین سالگرد تاسیس آن در سال 1951 در لندن برگزار شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.