خبر فوری
This content is not available in your region

برنامه سختگیرانه دولت فرانسه به پارلمان رفت

برنامه سختگیرانه دولت فرانسه به پارلمان رفت
اندازه متن Aa Aa

دولت فرانسه روز دوشنبه دومین برنامه ریاضت اقتصادی خود را به پارلمان این کشور ارائه کرد.

تنها دو ماه پیش بود که دولت فرانسه برای کاهش کسری بودجه، برنامه سختگیرانه ای را به تصویب پارلمان رساند.

در این برنامه جدید، هزینه های دولتی بودجه سال 2012 در بخش‌های بیمه، خدمات درمانی و حقوق بیکاری کاهش می یابند تا دولت بر کسری بودجه خود فائق شود.

افزایش مالیات بر ارزش افزوده در بخش‌های خدماتی، رستوران‌ها، ساختمان‌سازی و هتلداری و افزایش مالیات بر درآمد سالانه هم از دیگر بخشهای این برنامه هستند.

دولت فرانسه با اجرای این برنامه سختگیرانه بر آن است تا کسری بودجه 5.7 درصد تولید ناخالص داخلی فعلی خود را تا دو سال آینده به سه درصد تولید ناخالص داخلی کاهش دهد.

یک شهروند فرانسوی می گوید:” این شرایط برای همه سخت خواهد بود. من نمی دانم، اما فکر می کنم که بحران بر افراد فقیربیشتر تاثیر می گذارد. در مورد شرایط بازنشستگی، من فکر نمی کنم شرایط مناسبی برای فقرا باشد. آنها پول ندارند و با صرفه جویی در مدت طولانی تر، زندگی آنها سخت تر هم خواهد شد.”

ماه گذشته موسسه اعتبارسنجی مودی هشدار داد که اگر هزینه‌های کمک به بانک‌ها و دیگر اعضای منطقه یورو کسری بودجه فرانسه را بیش از حد افزایش دهد، این موسسه ممکن است تا سه ماه دیگر رتبه اعتباری فرانسه را کاهش دهد.

فرانسه یکی از شش کشور منطقه یوروست که از رتبه اعتباری 3آ نزد موسسه اعتبارسنجی مودی برخوردار است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.