خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

گشایش موزه هنرهای تل آویو با معماری جدید

نظرها
گشایش موزه هنرهای تل آویو با معماری جدید
اندازه متن Aa Aa

گسترش فضاها و معماری جدید موزه هنرهای تل آویو، کارکردها و جذابیت های ویژه ای به این موزه بخشیده است. علاوه بر فضاهایی که در آن آثار هنرهای تجسمی به نمایش در می آید، معماری خود موزه به عنوان بخشی از این هنرها مورد توجه بازدید کنندگان است.

پرستون سکات کوهن، معمار امریکایی این موزه، در مورد فضاها و کارکرد معماری موزه می گوید:

“این موزه به طور کلی از دو فضای متفاوت تشکیل شده است. یک بخش از موزه شامل گالری هایی با فضای مستطیل شکل است که برای استفاده های مختلف قابلیت انعطاف دارد و می توان آزادانه نمایشگاه های مختلفی را در آن برپا کرد. اما دومین بخش موزه شامل فضاهایی است که دارای طراحی و معماری کاملا ویژه ای هستند. این فضاها برای گردهم آیی های مختلف استفاده می شود و معماری آن برای مردم دارای جذابیت است.”

در حقیقت طرح مورد نظر در گسترش موزه، درآمیزی و کارکرد دوگانه فضاهای مختلف آن بوده است.

پس از گشایش مجدد موزه، گالری آثار آنسلم کیفر هنرمند آلمانی در آن به نمایش درآمده است.

پرستون سکات کوهن:

“آنچه در اینجا دیده می شود می تواند از این نظر جالب باشد که به نوعی بازتاب دهنده دوره های مختلف شهرسازی و بوجود آمدن خود تل آویو است. برای نمونه وقتی به فضایی که نور بر دیواره های سفید آن می تابد نگاه کنید، درما احساس نگاه به جلو و به آینده های دور را بر می انگیزد، در حالی که بخش دیگر این ساختمان یعنی خروجی آن که با بتن ساخته شده، یادآور معماری تل آویو در اواسط قرن است. در مجموع بازتاب میراث توسعه یابنده معماری تل آویو، هدف گسترش این موزه است.”

موزه تل آویو، با صرف پنجاه و پنج میلیون دلار برای گسترش آن در دوم نوامبر امسال گشایش یافت. طرح گسترش موزه، هیجده هزار و پانصد متر مربع فضاهای جدید به آن افزوده و ظرفیت آن را دو برابر کرده است.