خبر فوری

تنش در لیبریا در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

تنش در لیبریا در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
اندازه متن Aa Aa

در حالیکه تنها یک روز تا برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در لیبریا باقی مانده، طرفداران ونستون توبمان یکی از نامزدهای انتخاباتی به طرفداری از وی اقدام به برگزاری تظاهرات کردند که پلیس ضد شورش با پرتاب گاز اشک آور، تظاهرکنندگان را متفرق کرد.

آقای توبمان برادرزاده، ویلیام توبمان رئیس جمهوری اسبق لیبریا است که در دور اول تنها ۲۶ درصد از آرای اخذ شده را به نام خود ثبت کرد.

وی می‌گوید: «اگر در دور دوم انتخابات نیز با هرج و مرجی همانند دور قبلی مواجه شویم، ضربه بسیار سنگینی بر کشور وارد خواهد آمد. و این چرخه معیوب بار دیگر تکرار می‌شود. تشدید اختلاف با کشورهای همسایه، مردمی که به سرزمین‌های دیگر مهاجرت می‌کنند و تنش در کشور.»

الن جانسون سرلیف، یکی از سه برنده جایزه صلح نوبل امسال است که در دور نخست انتخابات موفق شد بیش از ۴۴ درصد از آرای اخذ شده را از آن خود کند. خانم سرلیف ۷۲ ساله نیز با حضور در جمع هوادران خود سعی دارد آنها را به رای دادن در دور دوم انتخابات تشویق کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.