خبر فوری
This content is not available in your region

درگیری در نیکاراگوئه چهار کشته برجای گذاشت

درگیری در نیکاراگوئه چهار کشته برجای گذاشت
اندازه متن Aa Aa

درگیری میان هواداران و مخالفان دانیل اورتگا، رییس جمهوری نیکاراگوئه چهار کشته و دستکم ده مجروح برجای گذاشت. این درگیری‌ها از زمانی آغاز شده است که دو نامزد رقیب دانیل اورتگا که روز یکشنبه مجددا به ریاست جمهوری نیکاراگوئه انتخاب شد، وی را به تقلب متهم کردند.

بیشترین درگیری‌ها در شهرهای “سیونا” و “ سان خوزه” در شمال نیکاراگوئه صورت گرفته است.

بر اساس اعلام شورای عالی انتخابات نیکاراگوئه، دانیل اورتگا با 62 درصد از آرایی که روز یکشنبه به صندوق‌های رای ریخته شده، برای مدت پنج سال به عنوان رییس جمهوری آیندۀ این کشور انتخاب شده است.

فابیو گادئه آ، رهبر حزب “لیبرال‌های آزاد” که 31 درصد آرا را کسب کرده است، از برسمیت شناختن نتایج این انتخابات خودداری می کند.

این سومین باریست که دانیل اورتگا به عنوان رییس جمهوری نیکاراگوئه انتخاب

می شود. دیوان عالی نیکاراگوئه چندی پیش با اصلاح قوانین انتخاباتی، محدودیت شرکت برای روسای جمهوری نیکاراگوئه را لغو کرد. به این ترتیب دانیل اورتگا که به مدت دو دوره رییس جمهوری نیکاراگوئه بود امکان یافت برای سومین بار در این انتخابات شرکت کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.