خبر فوری

طلسم ورود روسیه به سازمان تجارت جهانی شکست

طلسم ورود روسیه به سازمان تجارت جهانی شکست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان تجارت جهانی روز پنجشنبه موافقت کرد درخواست پیوستن روسیه به این سازمان را بررسی کند. انتظار می رود اعضای این سازمان مهم جهانی با پیوستن مسکو به آن موافقت کنند.

تمام اعضای سازمان باید بر سر پذیرفتن عضو جدید توافق داشته باشند. در همین رابطه تفلیس که عضو این سازمان است با عضویت مسکو در این سازمان مخالفت می ورزید. روسیه اما روز چهارشنبه با امضای تفاهم نامه مرزی با گرجستان که در ژنو صورت گرفت، آخرین مانع پیوستن به سازمان تجارت جهانی را نیز از پیش روی برداشت و بدین ترتیب طلسم ورود روسیه به سازمان تجارت جهانی شکسته شد.

استفان جانسون، رئیس گروه کاری سازمان تجارت جهانی در پیوستن روسیه به این سازمان گفت:“پیوستن روسیه به سازمان تجارت جهانی نتیجه ای برد-برد دارد، و همانگونه که یکی از نمایندگان امروز صبح گفت، خبری خوب برای اقتصاد افسرده و (ضعیف) دنیاست.”

کارشناسان می گویند آرزوی هیجده ساله مسکو برای عضویت در سازمان تجارت جهانی ماه دسامبر با رای مثبت 153 عضو این سازمان تحقق خواهد یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.