خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه عرب درباره تعلیق عضویت سوریه تصمیم می گیرد

اتحادیه عرب درباره تعلیق عضویت سوریه تصمیم می گیرد
اندازه متن Aa Aa

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در مراکش گردهم آمدند تا درباره تعلیق رسمی سوریه در این اتحادیه تصمیم گیری کنند. اعضای اتحادیه عرب چند روز قبل به تعلیق سوریه رای مثبت دادند. چرا که حکومت دمشق بر خلاف وعده ای که دو هفته قبل به اتحادیه عرب داده بود به سرکوب مخالفان ادامه داده است.

وزیر خارجه قطر که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه عرب را به عهده دارد می گوید: «اتفاقاتی که در سوریه رخ می دهد برای همه ما ناراحت کننده است. ما نمی توانیم کشته شدن افراد در سوریه را بپذیریم. ما به دنبال متوقف کردن خونریزی هستیم.»

در پی ادامه خشونتهای دولتی در سوریه فرانسه سفیر خود را در دمشق فراخواند.

بر اساس تصاویری که شهروندان سوری در اینترنت منتشر کرده اند نیروهای امنیتی و شبه نظامیان وابسته به دولت چند خانه را در شهر ادلیب به آتش کشیده اند.

نیروهای نظامی جدا شده از ارتش سوریه روز چهارشنبه گفتند به چند پایگاه نظامی ارتش از جمله به مقر حفاظت اطلاعات این کشور در نزدیکی دمشق حمله کرده اند.

درگیریهای قبلی بین نظامیان جداشده از ارتش و نیروهای امنیتی معمولا در مناطقی دور از پایتخت صورت می گرفت.

گروهی از نظامیان سوریه با انتشار این تصاویر از جدا شدن خود از ارتش بعثی خبر دادند و گفتند به گروهی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» می پیوندند.

این نظامیان اعلام کردند که توانسته اند با حمله به چند تانک ارتش آنها را منهدم کنند.

روز سه شنبه رسانه های دولتی سوریه گزارش کردند که بیش از هزار نفر از مخالفان دولت آزاد شده اند. یکی از این افراد کمال لبوانی، از مخالفان سرشناس حکومت است که پس از شش سال زندان به تازگی آزاد شده بود اما ماموران امنیتی بلافاصله پس از آزاد شدن او را دوباره بازداشت کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.