خبر فوری
This content is not available in your region

دولت جدید ایتالیا، بدون حضور سیاستمداران

نظرها
دولت جدید ایتالیا، بدون حضور سیاستمداران
اندازه متن Aa Aa

ماریو مونتی، نخست وزیر جدید ایتالیا روز چهارشنبه کابینه خود را به رییس جمهوری و مردم این کشور معرفی کرد.
 
بر این اساس، آقای مونتی شخصا علاوه بر پست نخست وزیری، وزارت اقتصاد را نیز اداره خواهد کرد.
 
فهرست منتشر شده نشان می دهد که ماریو مونتی در کابینه اش از هیچ سیاستمداری استفاده نکرده و دولت جدید، یک دولت تکنوکرات است.
 
وی در این خصوص گفت: «در طول گفتگو ها و رایزنی ها به این نتیجه رسیدم که عدم حضور شخصیت های سیاسی کمک خواهد کرد که یک همفکری و توافق محکم و پایدار در دولت، پارلمان و در میان قدرت های سیاسی داشته باشیم.»
 
کابینه جدید ایتالیا در حالی معرفی می شود که این کشور با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند و خروج از این چالش در راس برنامه های دولت جدید است.
 
آقای مونتی روز چهارشنبه ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی کشور ابراز امیدواری کرد که اعضای دولت جدید بتوانند با “سربلندی” این بحران را پشت سر بگذارند.
 
ماریو مونتی همچنین با ادغام سه وزارتخانه توسعه اقتصادی، راه و ترابری و محیط زیست و زیرساخت ها، وزارتخانه ای به نام رشد تاسیس کرده که در راس آن، کورادو پاسرا رییس دومین بانک بزرگ ایتالیا قرار دارد.  
 
آقای مونتی علت ادغام این سه وزارتخانه را محوریت مسایل زیربنایی و توسعه اقتصادی در برنامه کاری دولت عنوان کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.