خبر فوری
This content is not available in your region

طرح دوباره موضوع ممنوعیت فعالیت نئونازیها در آلمان

نظرها
طرح دوباره موضوع ممنوعیت فعالیت نئونازیها در آلمان
اندازه متن Aa Aa

روز شنبه شهر هامبورگ آلمان شاهد یک راهپیمایی همراه با سکوت به یاد قربانیان حمله نئو نازیها بود.

صدها نفر از مهاجران ترک، یونانی و یهودی هامبورگ همراه با کنفدراسیون سندیکاهای این شهر برای ادای احترام به فرد ترک تباری که در سال 2001 بوسیله نئونازیها کشته شده بود، تظاهرات کردند.

مایکل نومن، سناتور هامبورگ که در این مراسم حضور داشت با تاکید بر اینکه این افراد نه فقط قربانیان بلکه جامعه آلمان و روش زندگی ما را هدف قرار داده اند گفت: “باید راه را برای فعالیت احزاب راست افراطی در هامبورگ و آلمان بست.”

پس از کشف یک گروه نئونازی در یک هفته پیش که مظنون به قتل 8 تبعه ترک، یک یونانی و یک پلیس در سالهای 2000 تا 2007 است، مسئله ممنوعیت فعالیت آنها در آلمان مطرح شده است.

اما آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نظر دیگری دارد و معتقد است که این کار آنها را قوی تر خواهد کرد.

او در این باره گفت: “دومین اقدام برای ممنوع کردن فعالیت این حزب در حالی که اقدام اول به نتیجه ای نرسید کمکی در این زمینه به ما نخواهد کرد. آنچه که مهم است این است که زمانی دیوان قانون اساسی به این کار مبادرت ورزد که شانس موفقیت داشته باشد زیرا در غیر این صورت آنها قوی تر خواهند شد.”

روز شنبه حدود 300 نئونازی با برگزاری یک راهپیمایی آرام در شهر رماگن در غرب آلمان، سالگرد اسارت تعدادی آلمانی بوسیله نیروهای آمریکایی در جنگ جهانی دوم را گرامی داشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.