خبر فوری
This content is not available in your region

معترضان مصری قصد ترک میدان تحریر را ندارند

معترضان مصری قصد ترک میدان تحریر را ندارند
اندازه متن Aa Aa

درگیری ها در اطراف میدان تحریر قاهره بعدازظهر چهارشنبه هم ادامه یافت و با خشونت های بسیاری همراه شد.

پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله به کرات، حالتی جنگی به خیابانهای قاهره داده و صدای آژیر ممتد آمبولانسها، فضای رعب و وحشت را بر شهر حاکم کرد.

معترضانی که در ماه فوریه با اصرار خود و ترک نکردن میدان تحریر موجب سقوط رژیم حسنی مبارک شدند، باردیگر همصدا فریاد می زدند که تا کنار رفتن نظامیان، اینجا می مانند، چرا که به وعده های آنها اعتمادی ندارند.

یک از معترضان گفت:“ما به ژنرال طنطاوی می گوییم: همین الان برو و به حسنی مبارک بپیوند. حتی اگر بمیریم هم میدان تحریر را ترک نخواهیم کرد. ببینید افراد بسیاری تا بحال کشته شده اند.”

در همین حال گفته می شود نیروهای پلیس ضد شورش مصر بدرون ساختمان وزارت کشور عقب نشینی کرده اند و کنترل اوضاع به نیروهای ارتش سپرده شده است.

همزمان، برخی از کشورهای اروپایی و از جمله آلمان و بریتانیا از مقامات مصری خواسته اند تا از بکار گیری خشونت در مقابل معترضان خودداری کنند و ضمن احترام به خواسته های آنها، روند انتقالی از یک حکومت نظامی به یک دولت غیر نظامی را تسریع بخشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.