خبر فوری

فراخوان ائتلاف جوانان مصر برای برپایی راهپیمایی سراسری

فراخوان ائتلاف جوانان مصر برای برپایی راهپیمایی سراسری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انقلابیون جوان مصر با تشکیل ائتلافی، مردم کشورشان را به برگزاری یک تظاهرات سراسری علیه دولت کمال جنزوری، نخست وزیر مصر فراخوانده‌اند.

این ائتلاف که جوانان آن را تشکیل داده‌اند با حضور ۲۲ فعال سیاسی از مردم مصر خواسته‌اند تا در ساعت چهار بعدازظهر روز ۲۷ نوامبر در میدان تحریر تظاهراتی میلیونی برپا کنند.

خالد تلیمه، رهبر این ائتلاف می‌گوید: «شعار برای آزادی، شعار برای تغییر و حقوق اجتماعی، چه کسی می‌تواند این شعار‌ها را در قانون اساسی تعریف کند. البته بر اساس قوانین واقعی و نه بر اساس قوانینی که حکومت کنونی برای زندگی مردم مصر تعریف کرده است.»

درخواست برای حضور در این راهپیمایی در صفحه فیس بوک رهبراین ائتلاف منتشر شده است و نام این تظاهرات را «راهپیمایی برای مشروعیت انقلاب» گذارده‌اند.

خالد تلیمه می‌گوید: «چه اتفاقی در میدان تحریر رخ داده است که گروهی از مردم شعار آزادی خواهی سر می‌دهند. آنها همه از یک رفتار ستمگرانه خبر می‌دهند که از سوی رژیم گذشته بنیان گذارده شده و تاکنون ادامه دارد.»

درحالیکه کمتر از یک روز تا برگزاری انتخابات پارلمانی مصر باقی مانده، مردم این کشور همچنان خواهان کناره گیری شورای نظامی از قدرت هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.