خبر فوری

اعتراض به نتیجه انتخابات در اوستیای جنوبی ادامه دارد

اعتراض به نتیجه انتخابات در اوستیای جنوبی ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باوجود اعلام لغو نتیجه انتخابات ریاستجمهوری در منطقه اوستیای جنوبی اعتراض به شمارش آرا ادامه یافت.

در پی تجمع بیش از یک هزار تن از شهروندان هوادار یکی از نامزدهای این انتخابات، نیروهای نظامی به منظور متفرق ساختن آنان به تیراندازی هوایی اقدام کردند.

آلا جیویوا، نامزد معترض انتخابات ریاست‏جمهوری گرجستان در جمع هواداران متحصن خود گفت: «به عنوان شرط اول ما درخواست لغو تصمیم دادگاه عالی را کرده‏ایم و پس از آن نیز خواهان دریافت خلاصه اسناد انتخابات برای انتشار هستیم. دومین شرطمان تضمین مصنویت قانونی برای رئیس‏جمهوری کنونی و خانواده‏اش است. این موارد غیرقابل مذاکره است.»

این نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری در اوستیای جنوبی ۶۲ سال دارد و پیش‏تر وزیر آموزش و پروش بوده است.

اوستیای جنوبی یک جمهوری خودخوانده در گرجستان است که پنج سال پیش و در پی برگزاری همه‏پرسی اعلام استقلال کرد.

اتحادیه اروپا جمهوری اوستیای جنوبی را به رسمیت نمی شناسند با این همه روسیه در سال ۲۰۰۸ میلادی اوستیای جنوبی را به عنوان کشوری مستقل از گرجستان به رسمیت شناخت.

رقیب اصلی خانم جیویوا در این انتخابات آناتولی بیبیلوف بود. وی که از حامیان الحقاق اوستیای جنوبی به فدراسیون روسیه است از سوی برخی از شهروندان این منطقه متهم به دست نشاندگی کاخ کرمیلن شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.