خبر فوری
This content is not available in your region

مصاحبه با تعدادی از معترضان بریتانیایی

نظرها
مصاحبه با تعدادی از معترضان بریتانیایی
اندازه متن Aa Aa

تعدادی از تظاهرکنندگان و کارمندانی که در اعتصاب سراسری روز چهارشنبه بریتانیا که یکی از بزرگرتین اعتصابهای سراسری این کشور در دو دهه اخیر عنوان شده در مصاحبه با خبرنگار یورونیوز می گویند: “من اینجا هستم تا از حق کارمندان بخش دولتی دفاع کنم. حقوق بازنشستگی کسانی که خیلی سخت کار می کنند. البته نه فقط بخش دولتی، بلکه بخش خصوص هم همین طور است. آنچه که دولت به مردم نمی گوید این است که اگر حقوق بازنشستگی کارمندان بخش دولتی قطع شود، کارفرمایان بخش خصوصی هم همین کار را خواهند کرد. همه حق بازنشستگی دارند و برای آن کار کرده اند. دولت باید این را بفهمد.”

دیگری می گوید: “این بزرگترین اعتصاب کشور در دو دهه اخیر بوده است. امید وارم که این کار دولت را وادار به بازگشت به میز مذاکره کند. اگر این کار را نکنند، بخش صنعتی بصورت مستقیم وارد عمل خواهد شد.”

یک معترض دیگر هم معتقد است: “وقتی وضعیت بیمارستانها و وضعیت اشتغال در کشور را می بینم خیلی عصبانی و ناراحت می شوم.”

و بالاخره یک تظاهرکننده دیگر می گوید: “اگر از حقوق اجتماعی و بازنشستگی خود و فرزندانمان دفاع نکنیم هیچ حق بازنشستگی نه در بخش خصوصی و نه در بخشهای دیگر باقی نخواهد ماند. اگر ما الان کاری نکنیم، دیگر چیزی برای نسلهای آینده نمی ماند.”

به گزارش خبرگزاریها، بیش از یک هزار تظاهرات در سراسر بریتانیا برپا شده است.

خبرنگار یورونیوز در لندن در این باره می گوید: “خیلی چیزها هستند که خواب را از سر سیاستمداران بریتانیایی برده اند. از رشد اقتصادی گرفته تا بحران یورو که یک نهدید جدی قلمداد شده است. ولی با این تظاهرات به نظر می رسد شبهای بی خوابی پایان نیافته است.”