خبر فوری

افزایش تلاش‏ اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه

افزایش تلاش‏ اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب قصد دارد در دیداری با وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به بررسی وضعیت سوریه بپردازد.

این دیدار که روز پنجشنبه صورت خواهد گرفت در حالی است که سران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه حکومت بشار اسد توافق کرده‏اند.

دبیرکل اتحادیه عرب به خبرنگار یورونیوز گفت: «چیزی که درخواست شده است، تضمین حفاظت از شهروندان سوریه بواسطه فرستادن یک گروه ناظر است تا مطمئن شوند دیگر حوادث گذشته تکرار نمی شود. این پروتکل امضا نشده و ناظران نیز پذیرفته نشده‏اند. چه کسی از این روند جلوگیری کرده است؟. نه اتحادیه عرب و نه وزیران امور خارجه کشورهای عرب چنین نکرده اند.»

خبرنگار یورونیوز پرسد: «اما با چنین اقدامی، اتحادیه عرب متهم به تلاش برای کشاندن بحران سوریه بواسطه سازمان ملل متحد به عرصه جامعه بین‏الملل شده است.»

آقای العربی در پاسخ گفت: «من می خواهم در اینباره شفاف بگویم که هر تصمیمی که درخصوص سوریه اخذ شده برای جلوگیری از دخالت خارجی بوده است.»

همزمان با تلاش اتحادیه عرب برای یافتن راه حل پایان ناآرامی‌های سوریه مدافعان حقوق بشر در این کشور گزارش می دهند که تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ شهروند غیرنظامی به دست نیروهای امنیتی در تظاهرات و اعتراض‌های مسالمت آمیز کشته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.