خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا بخش انرژی ایران را تحریم می کند

اتحادیه اروپا بخش انرژی ایران را تحریم می کند
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تعطیلی سفارت جمهوری اسلامی ایران به دستور مقامات بریتانیا در لندن و از سویی دیگر ادامه فراخوان به سفرای اروپایی به منظور ترک خاک ایران، وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل بر سر تحریم بخش انرژی ایران به توافق دست یافتند.

روز پنجشنبه پس از توافق درباره افزایش فهرست تحریم افراد وابسته به حکومت جمهوری اسلامی ایران به دلیل ادامه بن‏بست در مذاکرات هسته‏ای، وزیران خارجه کشورهای اروپایی در نظرآوردند که چگونگی اعمال تحریم در حوزه انرژی و نیز افزایش تحریم‌های مالی علیه ایران را به بحث بگذارند.

وزیران خارجه اتحادیه اروپا اعلام کردند که تصمیم نهایی باید طی نشست آتی آنان در ماه ژانویه اخذ شود.

گروهی روز سه شنبه با یورش به سفارت بریتانیا و با شکستن در و شیشه‌ها وارد ساختمان این سفارتخانه در تهران شدند. عده‌ای دیگر نیز به مرکز فرهنگی باغ قلهک که اقامتگاه سفیر بریتانیا است حمله کردند.

برخی از منابع خبری گروگان گرفته شدن شش تن از کارمندان سفارت بریتانیا در باغ قلهک را گزارش کردند. همچنین خبرگزاری فارس نیز از آزاد شدن یازده تن از بازداشت شدگان پس از ۴۸ ساعت خبر داده است.

موضوعات مرتبط- چگونه گزارش آژانس موج جدید تحریمها علیه ایران را ایجاد کرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.