خبر فوری
This content is not available in your region

مصر در آستانۀ اعلام نتایج رسمی انتخابات پارلمانی

نظرها
مصر در آستانۀ اعلام نتایج رسمی انتخابات پارلمانی
اندازه متن Aa Aa

نتایج رسمی انتخابات پارلمانی مصر تا پایان روز جمعه اعلام می شود. شواهد حاکی از پیروزی احزاب اسلام گرا از جمله «اخوان المسلمین» در این انتخابات و رسیدن آنها به اکثریت در پارلمان مصر است. اما برخی معترضان مصری می گویند نخستین انتخابات آزاد شش دهۀ گذشته این کشور غیرقانونی است. این عده به قدرت گیری اخوان المسلمین نیز اعتراض دارند.

یک معترض مصری در برابر پارلمان این کشور در انتقاد از اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی این کشور در مصاحبه ای گفت:«واقعیت این است که کسانی که در میدان التحریر به مردم پشت کردند، در پارلمان جدید هم به آنها خیانت خواهند کرد. اخوان المسلمین به پارلمان راه یافت، زیرا اعضای آن با شورای نظامی حاکم بر مصر وارد نوعی بده-بستان شدند. آنها در میدان التحریر به ما نپیوستند و دیگران را به پیوستن به انقلاب فرانخواندند. این انقلاب کار ما بود. شاهد این موضوع هم حرکت اعتراضی اخیر جوانان مصری در خیابان محمد محمود بود که جوانان برای اعتراض به خیابان رفتند، اما اخوان المسلمین در آن روز کاری نکرد.»

فصل جدید سیاسی در مصر با اعلام به اکثریت رسیدن احزاب اسلام گرا در پارلمان این کشور به نقطه ای تازه می رسد. این در حالی است که «جنبش ششم آوریل» که دربرگیرندۀ حرکت اعتراضی جوانان مصری است، اعلام کرده که قصد دارد به اعتراض های خود علیه شورای نظامی حاکم بر این کشور ادامه دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.