خبر فوری

برپایی بیستمین کنگره حزب مردم اروپا در مارسی

برپایی بیستمین کنگره حزب مردم اروپا در مارسی
اندازه متن Aa Aa

 
کنگره دو روزه حزب مردم اروپا روز چهارشنبه در شهر مارسی فرانسه برگزار شد.
 
در این نشست سرات احزاب راست میانه اروپا بر سر یافتن راه حلی برای حفظ ارزش یورو و نیز راه برون‏رفت از بحران اقتصادی به تبادل نظر پرداختند.
 
فرانسوا فیون، نخست وزیر فرانسه در افتتاحیه این کنگره گفت: «حزب مردم اروپا باید از مرزهای اروپا و حتی بیش از آن فرا روند. این حزب باید اندیشه اروپایی را احیا کند.»
 
آنتونیو لوپز استوریس، دبیرکل حزب مردم اروپا نیز ضمن اشاره به اینکه مباحث مطرح در این کنگره، به ساخت چارچوب توافق در بروکسل یاری خواهد رساند گفت: «من فکر می کنم که بازارهای مالی و اقتصاددانان و نیز شهروندان اروپا همگی نیازمند واکنشی سریع هستند. ما نیز تاکنون پیشنهادهایی را دریافت کرده‏ایم.»
 
وی افزود: «این درست است که مردم نظاره می کنند که همیشه اتحادیه اروپا پیش از واکنش بازارها تصمیم گیری می کند. ما اکنون طرح ها را دریافت می‏کنیم. من امیدوارم که همه چیز خوب پیش رود و در این باره امیدوار هستم.»
 
خبرنگار یورونیوز در مارسی گزارش می دهد: «بحران اقتصادی در اروپا در صدر دستور کار بیستمین کنگره حزب مردم اروپا قرار دارد. وقتی که نشست روز جمعه سران اروپا در بروکسل را در نظر گرفته و نیز متوجه بحرانی باشیم که در حال حاضر برخی از دولت های اروپایی را از پا در آورده است، اولویت بخشیدن به این موضوع منطقی به نظر می رسد.»
 
حزب مردم اروپا با گرایش سیاسی و اقتصادی راست میانه خواهان هم‌گرایی بیشتر در زمینه اقتصادی میان کشورهای اروپایی است. همچنین یکی از اهداف شکل گیری این حزب فراتر از مرزهای ملی در اتحادیه اروپا نزدیک شدن به یکپارچگی مواضع در امو مهاجرتی و دفاعی بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.