خبر فوری

واکنش نخست‏وزیر فرانسه به تازه‏ترین گزارش استاندارد اند پور

واکنش نخست‏وزیر فرانسه به تازه‏ترین گزارش استاندارد اند پور
اندازه متن Aa Aa

 
موسسه اعتبار سنجی استاندارد اند پور اعلام کرده است که شش کشور اروپایی از جمله فرانسه و آلمان را زیر نظر دارد و احتمال داده است که رتبه اعتبار مالی این کشورها در پی افزایش بدهی سقوط کند.
 
فرانسوا فیون، نخست وزیر فرانسه که برای شرکت در کنگره حزب مردم اروپا در مارسی به سر می برد به خبرنگار یورونیوز گفت: «درک من از تصمیم موسسه «استاندارد اند پور» برای قرار دادن منطقه یورو زیر نگاهی بدبینانه، همانند فراخوانی به همه سران دولت‏های این منطقه برای آماده ساختن سریع خود در مسیر اصلاح است.»
 
وی افزود: «این فراخوانی برای اعمال حاکمیت بیشتر بر منطقه یورو، ثبات ، واکنش و مبارزه بیشتر و کارآمدتر است. همه اقدام استاندارد اند پور همین است و من آن را مانند چالشی می بینم که این موسسه در برابرمان نهاده و ما در شورای اروپا با این چالش رویارویی خواهیم شد.»
 
سران اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل، پایتخت بلژیک گردهم آیند تا به بررسی راه حل‏های پیشنهادی برای مقابله با بحران اقتصادی منطقه یورو بپردازند.
 
موسسه اعتبار سنجی استاندارد اند پور، فرانسه، آلمان، اتریش، فنلاند، لوکزامبورگ و هلند به دلیل افزایش بدهی در معرض از دست دادن جایگاه اعتبار مالی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.