خبر فوری
This content is not available in your region

کشف یک سیاره جدید با بیشترین شباهت به کره زمین

کشف یک سیاره جدید با بیشترین شباهت به کره زمین
اندازه متن Aa Aa

آخرین خبر دنیای ستاره شناسی حاکی از کشف یک سیاره توسط سازمان ناسا است.

ناسا، سازمان هوا فضای آمریکا گفته که ستاره‌ای کشف کرده که تا به امروز بیشترین مشابهت‌ها را با کره زمین دارد. نام این سیاره کپلر ۲۲ – بی‌است. کپلر ۲۲ – بی با ۶۰۰ سال نوری فاصله، حجمی دو برابر زمین و دمای ۲۲ درجه سانیتگراد دارد.

آیا این سیاره مکانی قابل زندگی برای انسان خواهد بود؟ جواب روشن نیست، زیرا در حال حاضر دانشمندان قادر به کشف و یا ردیابی از راه دور آثار حیات در این سیاره نیستند و ارسال سفینه به آن نیز ۲۲ میلیون سال طول می‌کشد.

و تازه‌های دیگری از آسمان‌ها و ستاره شناسی

دانشمندان خبر داده‌اند که با استفاده از تلسکوپ های مدار گرد قادر به اندازه گیری بزرگ‌ترین سیاه چاله‌های فضایی کهکشان شده‌اند. این دو حفره بسیار عمیق با اندازه‌ای ۱۰ برابر منظومه شمسی که میلیارد‌ها خورشید را بلعیده‌اند.

یکی از این هیولا‌ها با وزنی برابر با ۲۱ میلییارد خورشید، بیضی شکل و ابر مارپیچی ازستاره ها است. یک کهکشان از یک ابر مارپیچ که ۳۳۶ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.