خبر فوری
This content is not available in your region

نامزدی پوتین برای ریاست جمهوری در اوج بحران انتخاباتی

نامزدی پوتین برای ریاست جمهوری در اوج بحران انتخاباتی
اندازه متن Aa Aa

در حالی که نتیجه انتخابات دومای روسیه که منجر به اعلام پیروزی حزب حاکم روسیه متحد به رهبری ولادیمیر پوتین شد، به شدت مورد اعتراض احزاب مخالف قرار گرفته، نخست وزیر روسیه رسما برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در ماه مارس برگزار خواهد شد، ثبت نام کرد.

همزمان، گریگوری یوالیسنکی، رهبر حزب دموکراتیک مخالف دولت موسوم به “یابلوکو” با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو ضمن تاکید بر بروز تقلب در برخی از حوزه های رای گیری گفت: “در مجموع آراء ما حداقل به نصف کاهش یافته است. ما در مسکو و سنت پترزبورگ، 20 درصد آراء را بدست آوردیم. این به آسانی در صندوقهای رای الکترونیک قابل بررسی است. ما در بسیاری از حوزه ها در مسکو برنده شدیم.”

در حالی که تظاهرات و راهپیماییهای موافقان و مخالفان نتیجه انتخابات همچنان ادامه دارد، اتحادیه اروپا روز چهارشنبه از مقامات روسیه خواست تا به آزادی تجمعات و آزادی بیان احترام بگذارد.

این اتحادیه همچنین از خشونتهای اعمال شده علیه فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و مردم عادی ابراز نگرانی کرده است.

سازمان امنیت و همکاری اروپا به عنوان ناظر بر انتخابات دومای روسیه از بروز تخلف در برخی از حوزه های رای گیری در انتخابات هفته گذشته خبر داده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.