خبر فوری
This content is not available in your region

اظهارات نویسنده کتاب "گومورا" از دستگیری رییس یک گروه مافیایی در ایتالیا

نظرها
اظهارات نویسنده کتاب "گومورا" از دستگیری رییس یک گروه مافیایی در ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

میکله زاگاریا، رییس یک گروه مافیایی معروف ایتالیا از زیر مجموعه های شبکه جنایی کامورا، که از شانزده سال پیش تحت تعقیب بود، در جنوب این کشور دستگیر شد. روبرتو ساویانو، کار‌شناس و نویسنده کتاب معروف «گومورا» درباره این گروه در گفت‌و‌گو با یورونیوز و درباره دستگیری این فرد می‌گوید: “مطمئنا دستگیری وی بسیار مهم است. نه از این جهت که وی یک تبهکار بزرگ بود که در ‌‌نهایت به چنگال قانون گرفتار شد بلکه از این نظر که وی یکی از بزرگترین رهبران و هدایت کنندگان جرایم بزرگ اقتصادی در سطح جهان بود. دستگیری وی می‌تواند برای فهم دقیق فعالیتهای یکی از قدرتمند‌ترین کلونی‌های موجود در جهان مفید باشد.”

چگونه فرار برای چنین مدتی طولانی امکان پذیر است؟

مطمئنم که این کوتاهی از سوی دولت برلوسکونی و ضعف نیکولا کزنتینو، وزیر پیشین درایی وی بوده است. من همچنین خیلی درباره معافیت از مجازات و همکاری وی با دادگاه مطمئن نیستم. چراکه برخی منابع سیاسی نیز فاسد هستند و دستگیری وی نیز آنها را ترسانده است. به نظر من دستگیری زاگاریا در این زمان همچنین نوعی نمایش برای نشان دادن تغییرات سیاسی و اجتماعی است که در ایتالیا به وقوع خواهد پیوست.

میکله زاگاریا کیست و چگونه عمل می‌کرده است؟

میکله زاگاریا فردی است که در صنعت ساختمان سازی فعال بوده و تاجری است که در همه جا هم در ایتالیا و هم در اروپا سرمایه گذاری می‌کرده است. وی رییس یک شبکه مافیایی است و کسی است که خون کمتری ریخته و در مقایسه با همکاران خود کمتر به خشونت متوسل شده است.

مردی که امروز دستگیر شده، فردی است که کارهای زیادی در اقتصاد ایتالیا انجام داده، کارهایی که از عملکرد یک مجرم سابقه دار نیز خطرناک‌تر بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.