خبر فوری
This content is not available in your region

تنش در کنگو پس از اعلام پیروزی ژوزف کابیلا

نظرها
تنش در کنگو پس از اعلام پیروزی ژوزف کابیلا
اندازه متن Aa Aa

اعلام پیروزی ژوزف کابیلا در انتخابات ریاست جمهوری کنگو شادی هوادران وی را در پی داشت و خیابان‌های شهر کینشازا مملو از افرادی است که پیروزی کاندیدای مورد نظر را خود جشن گرفته‌اند.

در حالیکه پیش‌تر کمیسیون مستقل انتخابات کنگو از تاخیر در اعلام نتیجه نهایی انتخابات خبر داده بود اما در ‌‌نهایت روز جمعه با اعلام میزان آرای هر کاندیدا اعلام کرد که ژوزف کابیلا، رییس جمهوری کنونی جمهور دموکراتیک کنگو با ۴۹ درصد آراء پیروز این انتخابات بوده است.

پس از اعلام این خبر، هوادران اتین چیسکدی، رهبر مخالفان دولت نیز با برگزاری تجمعی نسبت به نتیجه انتخابات اعتراض کردند. آقای چیسکدی که گفته می‌شود تنها ۳۲ درصد آراء را به نام خود ثبت کرده است، در پیامی اعلام کرد که نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت.

گزارش‌ها حاکی از آنست که بسیار ازهوادران آقای چیسکدی در خیابان‌ها با نیروهای نظامی درگیر شده‌اند. کمیسیون مستقل انتخابات ضمن تایید نتیجه اعلام شده، مخالفان را به آرامش فراخوانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.