خبر فوری
This content is not available in your region

ادامۀ کشمکش بر سر نتیجۀ انتخابات جمهوری دموکراتیک کنگو

ادامۀ کشمکش بر سر نتیجۀ انتخابات جمهوری دموکراتیک کنگو
اندازه متن Aa Aa

 
اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در جمهوری دموکراتیک کنگو به بلژیک نیز رسیده است. جمعه شب طرفداران اتین چیسکدی، نامزد مخالفان دولت این کشور در حمایت از او تجمع اعتراضی برگزار کردند. در جریان این تجمع در بروکسل، پایتخت بلژیک، عده ای نیز دستگیر شدند.
 
در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو نیز اعلام انتخاب مجدد ژوزف کابیلا، رئیس جمهوری کنونی برای این سمت واکنش های متفاوتی برانگیخته است.
 
برخی می گویند که ژوزف کابیلا نه اهل کشور آنها، بلکه اهل رواندا است. بعضی از طرفداران ژوزف کابیلا هم به خیابان رفتند تا بر صحت پیروزی او و حمایت از وی تأکید کنند.
  
 
براساس اعلام کمیسیون ملی انتخابات جمهوری دموکراتیک کنگو، ژوزف کابیلا، رئیس جمهوری کنونی به نزدیک ۴۹ درصد آراء و اتین چیسکدی به ۳۲ درصد آراء دست یافت. با وجود این در پایتخت این کشور طرفداران رئیس جمهوری کنونی در اقلیت هستند.
 
وضعیت در جمهوری دموکراتیک کنگو پس از اعلام نتیجۀ رسمی انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی ژوزف کابیلا عادی نیست. اتین چیسکدی، رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری نیز مدعی پیروزی است. همزمان نگرانی های بین المللی نیز از درگرفتن ناآرامی های تازه در جمهوری دموکراتیک کنگو افزایش یافته است.
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.