خبر فوری
This content is not available in your region

حزب کمونیست روسیه رقیب پوتین را معرفی کرد

حزب کمونیست روسیه رقیب پوتین را معرفی کرد
اندازه متن Aa Aa

دو هفته پس از پایان انتخابات پارلمانی در روسیه، اعتراضهای خیابانی به نتیجه انتخابات در مسکو ادامه دارد.

روز شنبه شمار کمی از طرفداران یک حزب مخالف دولت در مرکز مسکو تجمع کردند و خواهان برگزاری دوباره انتخابات شدند.

انتخابات پارلمانی روسیه که حزب حاکم با رهبری ولادیمیر پوتین در آن به پیروزی رسید با اعتراضهای گسترده ای در روسیه همراه شد، به طوری که هفته گذشته ده ها هزار نفر در تظاهرات سراسری در بیش از شصت شهر روسیه شرکت کردند.

نگرانی اصلی مخالفان انتخابات آتی ریاست جمهوری است.

نمایندگان حزب کمونیست روسیه روز شنبه گنادی زیوگانوف 67 ساله را که سیاستمداری کهنه کار است به عنوان رقیب ولادیمیر پوتین در این انتخابات معرفی کرد.

این حزب در انتخابات پارلمانی توانست آرای خود را دو برابر کند.

آقای زیوگانوف در نشست حزب کمونیست گفت: «ما در دوران استیلای قدرت نامحدود و بین المللی نظام سرمایه داری زندگی می کنیم. این دوران با سقوط اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد. نظام اقتصادی امروز جهان را می توان امپریالیسم مالی نامید. این نظام به کمک سیستمهای اعتباری، مکانیسمهای تبادل ارز، و سوداگری در بازارهای بورس کشورها و مردم را تحت فشار قرار می دهد.»

حزب کمونیست روسیه که برای بسیاری یادآور دوران اتحاد جماهیر شوروی است، کسی را به رویارویی با ولادیمیر پوتین، بخت اول پیروزی در انتخابات سه ماه بعد فرستاده که تا کنون در سه دوره از انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده است.

نظرسنجیها نشان می دهد که در این دوره ولادیمیر پوتین، مرد قدرتمند روسیه در دهه گذشته بار دیگر به کاخ کرملین راه پیدا کند. هرچند مخالفان او را به تقلب در انتخابات پارلمانی ماه جاری و برنامه ریزی برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرده اند.

ولادیمیر پوتین که هم اکنون نخست وزیر روسیه است در پاسخ به این انتقادها در یک برنامه تلویزیونی گفت به کمیسیون برگزارکننده انتخابات پیشنهاد می کند که برای جلوگیری از تقلب در تمامی حوزه های رای گیری دوربین گذاشته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.