خبر فوری
This content is not available in your region

مرکل بلگراد و پریشتینا را به مذاکره و همکاری دعوت کرد

نظرها
مرکل بلگراد و پریشتینا را به مذاکره و همکاری دعوت کرد
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در دیدار روز دوشنبه خود با هاشم تاچی، نخست وزیر کوزوو، وی را در پیوستن کشورش به اتحادیه اروپا به مبارزه با فساد و جرایم ترغیب کرد. وی از بلگراد نیز خواست تا به حمایت خود از صربهای شمال کوزوو پایان دهد و مسقیما با پریشتینا وارد مذاکره شود.

حدود 1800 سرباز آلمان، تحت امر ناتو، مامور تامین صلح در کوزوو هستند. اوایل این ماه وقتی نیروهای ناتو سعی در برداشتن موانع ایجاد شده توسط صربها کردند با مقاومت آنها روبرو و سی سرباز آلمانی و اتریشی زخمی شدند.

خانم مرکل گفت:“مهم، کنترل مرز بطور مشترک است و ما علاقمند به وجود یک ساختار موازی صرب در کوزوو نیستیم. فکر می کنم همیشه بهترین راه، مذاکره مستقیم با طرف دیگر است.”

کوزوو با نود درصد جمعیت آلبانیایی تبار، سال 2008 از صربستان جدا شد و اعلام استقلال کرد. اما نه بلگراد و نه صربهای شمال کوزوو استقلال پریشتینا را به رسمیت نمی شناسند.

هشتادو پنج کشور از جمله 22 کشور اتحادیه اروپا و نیز آمریکا استقلال کوزوو را به رسمیت شناخته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.