خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهور جمهوری دموکراتیک کنگو سوگند خورد

رئیس جمهور جمهوری دموکراتیک کنگو سوگند خورد
اندازه متن Aa Aa

یک ماه پس از انتخابات جنجال برانگیز جمهوری دموکراتیک کنگو، ژوزف کابیلا به عنوان رئیس جمهوری این کشور سوگند یاد کرد.

مخالفان دولت و دو رقیب اصلی ژوزف کابیلا در انتخابات، پیروزی او را در انتخابات نپذیرفته اند و او را به تقلب متهم کرده اند.

ژوزف کابیلا از ده سال قبل و در پی قتل پدرش که رئیس جمهوری پیشین جمهوری دموکراتیک کنگو بود قدرت را در دست گرفت.

آقای کابیلا در سخنرانی خود در روز سوگند خوردن وعده داد که اوضاع اقتصادی کشور را بهبود ببخشد و شرایط را برای سرمایه گذاران بهتر کند. در رده بندی بانک جهانی، جمهوری دموکراتیک کنگو ششمین کشور از نظر بد بودن اوضاع برای سرمایه گذاران است و درآمد متوسط نیمی از مردم این کشور حدود بیست هزار تومان در ماه است.

رابرت موگابه، رئیس جمهوری زیمبابوه تنها رئیس دولتی بود که در مراسم سوگند خوردن آقای کابیلا حضور داشت.

مقامهای جمهوری دموکراتیک کنگو به سفرای کشورهای خارجی حاضر در کینشازا هشدار دادند که در صورت حضور پیدا نکردن در مراسم سوگند خوردن رئیس جمهوری ممکن است به عنوان «عنصر نامطلوب» شناخته شوند و در نتیجه ادامه حضورشان در جمهوری دموکراتیک کنگو با مشکل مواجه شود.

اتی ین تشیسکدی، رهبر مخالفان دولت که مدعی پیروزی در انتخابات است گفته است که روز جمعه در مراسمی به عنوان رئیس جمهوری سوگند خواهد خورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.