خبر فوری

شهروندان کوبا در انتظار تسهیل قوانین سفر خارجی

شهروندان کوبا در انتظار تسهیل قوانین سفر خارجی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهروندان کوبا در انتظار اعلام رسمی تجدید نظر دولت این کشور بر قوانین سفر به کشورهای دیگر هستند.

انتظار می رود که به زودی رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا از تسهیل شرایط اخذ مجوز خروج و بازگشت به کشور خبر دهد. رئیس جمهوری کوبا قصد دارد تا ارتباط شهروندان کوبایی مقیم خارج از این کشور را با درونمرز تقویت کند.

یک شهروندان سالمند در هاوانا می گوید:«پنجاه سال از اعمال محدودیت‌ها می گذرد. اکنون آنها قانون را عوض می کنند که برای همه خوب است. اعضای خانواده من در خارج از کشور هستند. این تغییر قانون برای من خیلی خوب است چون می توانم سفر کنم و آنها را ببینم. من کاملا با این تغییر موافقم.»

جوانی کوبایی با استقبال از چنین تغییری می گوید:«این اتفاقی عالی برای جامعه کوبا و توسعه آن خواهد بود زیرا همه حق سفر و بازدید از دیگر کشورها را به هر دلیلی از جمله دیدار با اعضای خانواده یا کار و غیره خواهند داشت. من فکر می کنم که این امر به توسعه جامعه کوبا کمک زیادی خواهد کرد.»

رئیس جمهوری کوبا ضمن یادآوری محدودیت سفر شهروندان به کشورهای دیگر وعده داده است که به زودی بر موانع قانونی که از انقلاب سال ۱۹۵۹ میلادی تاکنون درباره ورود و خروج از مرزهای این کشور وجود دارد تجدید نظر کند.

برآورد می شود که دو میلیون کوبایی در خارج از زادگاه خود اقامت دارند و بیشتر آنان نیز مقیم میامی در ایالات متحده آمریکا هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.