خبر فوری
This content is not available in your region

برپایی تظاهرات گسترده در میدان تحریر قاهره

برپایی تظاهرات گسترده در میدان تحریر قاهره
اندازه متن Aa Aa

در پی برپایی نمازجمعه در شهر قاهره، پایتخت مصر هزاران تن از شهروندان با راهپیمایی به سوی میدان تحریر به اعتراض علیه حکومت موقت نظامیان در این کشور اقدام کردند.

تظاهرکنندگان با اعلام انزجار از کشته شدن دست‏کم یکصد تن از شهروندان، از زمان به قدرت رسیدن نظامیان در مصر، تابوتی را به صورت نمادین در میدان تحریر بر سر دست گرفتند.

سما عبدالعزیر، در میان معترضان خطاب به محمد حسین طنطاوی، رئیس شورای عالی نیروهای مسلح می گوید: «من اهمیتی نمی دهم که چه کسی به قدرت تکیه زده است. من می خواهم که آقای طنطاوی به من ثابت کند که از میان هفده تنی که هفته گذشته در میدان تحریر کشته شده اند کدام یک خطرناک یا جنایتکار بوده اند. برادرزاده ۱۹ساله من وقتی که او بر سر کار بوده در میدان تحریر کشته شده است.»

برپایی این تظاهرات در حالی صورت گرفت که فعالان سیاسی وابسته به جنبش اخوان المسلمین از پیوستن به این تظاهرات سر باز زدند.

معترضان خواستار کناره‏گیری شورای عالی نیروهای مسلح از قدرت هستند.

با این همه بر اساس برنامه تعیین شده، نظامیان تا ماه ژوئن سال آتی میلادی قدرت را در دست خواهند داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.