خبر فوری

عزاداری برای رهبر درگذشته کره شمالی ادامه دارد

عزاداری برای رهبر درگذشته کره شمالی ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون دولتی کره شمالی روز شنبه تصاویری از کیم جونگ اون، فرزند کیم جونگ ایل، رهبر درگذشته این کشور را نشان داد که به همراه شماری از مردم در حال عزاداری برای پدرش است.

کیم جونگ اون، جوانترین پسر رهبر پیشین کره شمالی است که حالا به رهبری کره شمالی رسیده است و به او لقب «فرمانده کبیر» را داده اند. او که گفته می شود حدودا سی ساله و کم تجربه است احتمالا بر خلاف پدر قدرت را با شوهر عمه خود جانگ سونگ تیک و ارتش تقسیم کند.

تلویزیون دولتی کره شمالی در چند روز گذشته تصاویر متعددی از عزاداری مردم کره شمالی را در سوگ رهبرشان به نمایش گذاشته است.

این تلویزیون در برنامه دیگری کودکانی را در سنین پیش دبستانی نشان داده است که در برابر تصویر بزرگی از کیم جونگ ایل با پدر خواندن او گریه می کنند.

کیم جونگ ایل که از هفده سال قبل قدرت مطلق را در کره شمالی به دست داشت هفته گذشته در سن هفتاد سالگی درگذشت.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز شنبه ویدئویی را منتشر کرد که در آن شهروندان پیونگ یانگ در حال دریافت ماهی یخ زده هستند. این خبرگزاری گفته است توزیع ماهی در پیونگ یانگ یکی از آرزوهای رهبر درگذشته کره شمالی بود که تا روزهای آخر زندگی هم به فکر تامین غذا برای مردم بود و حالا پس از مرگ، فرزندش این آرزوی پدر را محقق کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.