خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا: «دولت مصر به آزار سازمان های غیردولتی پایان دهد»

آمریکا: «دولت مصر به آزار سازمان های غیردولتی پایان دهد»
اندازه متن Aa Aa

دولت مصر روز پنج شنبه دفترهای هفده گروه و بنیاد طرفدار دموکراسی و فعال حقوق بشر خارجی را در قاهره، پایتخت این کشور بازرسی کرد. افراد وابسته به دادستانی مصر همراه با نیروهای پلیس در بازرسی خود در پی شواهدی برای کار این گروه ها بدون مجوز رسمی بودند و اسناد و کامپیوترهای آنها را توقیف کردند.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا در واکنش به این اقدام مصر گفت: «ما از دولت مصر می خواهیم فورأ به اخلال در کار سازمان های غیردولتی پایان دهد، دارایی کارکنان سازمان های غیردولتی را به آنها بازگرداند و این مسأله را فورأ حل کند.»

در میان مؤسسات خارجی ای که دفترهای آنها در قاهره بازرسی شده اند، مؤسسه بین المللی جمهوری خواهان آمریکا، «آی ار آی» و بنیاد ملی دموکراسی این کشور، «ان دی آی » نیز وجود داشته اند.

فعالان حقوق بشر مصر در انتقاد از بازرسی دفتر سازمان های غیردولتی خارجی می گویند این اقدام تلاشی برای ایجاد ترس و وحشت بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.