خبر فوری
This content is not available in your region

محکومیت دوباره دیکتاتور سابق آرژانتین

محکومیت دوباره دیکتاتور سابق آرژانتین
اندازه متن Aa Aa

دادگاه عالی آرژانتین می گوید دیکتاتور پیشین آرژانتین برای بار سوم به دلیل نقض آشکار حقوق بشر به 15 سال حبس اضافی محکوم شد.

رینالدو بینیونه یکی از مهمترین آمران کشتار مخالفان بین سالهای 1976 تا 1983 میلادی در آرژانتین است. در تمام این سالها بیش از 30 هزار تن از مخالفان در آرژانتین سر به نیست شدند.

زنان سفید پوشان یا مادران میدان مایو، زنانی که درطول این سالها در اعتراض به از دست دادن فرزندانش بپا خواسته بودند تبدیل به یکی از مهمترین گروههای حقوق بشری شدند که جنایات آن سالها را افشا کردند.

یکی از آنها می گوید: “حکمهای دادگاه در مقابل جنایتهای این افراد تنها خنده تلخ را به لب می آورد. نمی دانم دیگر نیاز به چه سندی هست که آنها ندارند.

آیا آنها می خواهند شهیدانی که شکنجه و سپس سر به نیست شده و بعد هم با چرخبالهای حکومتی بدرون اقیانوس انداخته شدند بال در بیاورند و برای شهادت به دادگاه بیایند.واقعا چه مدرک دیگری برای اثبات این جرایم لازم است.”

نظامیان مخالفان را در بیش از 600 ندامتگاه مخفی سر به نیست کردند و برای خلاص شدن از شر پیکرشان آنها را به دریا می انداختند.

همچنین مدارکی وجود دارد که در زمان حکومت بینیونه، مهد کودک‌های مخفی وجود داشته که کودکان زندانیان سیاسی را یا از آنها می‌گرفته‌اند یا می‌دزدیند و با تغییر هویت در این مکانها نگهداری می‌کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.