خبر فوری

گسترش لکه نفتی و آلودگی آبهای سواحل جنوبی نیجریه

گسترش لکه نفتی و آلودگی آبهای سواحل جنوبی نیجریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ساکنان سواحل جنوبی نیجریه در غرب آفریقا می گویند که آلودگی شدید آبهای ساحلی با نفت، مانع از ماهیگیری و کسب و کار روزمره شان شده است.

مردم سیزده روستای این منطقه نمونه هایی از آب ساحلی را به نمایش گذارده اند که دارای غلظت بالایی از نفت خام است و آنرا ناشی از نشت گسترده نفت توسط کشتی های شرکت شل در بیستم ماه دسامبر گذشته می دانند.

مسئول یک انجمن محلی می گوید:

“آلودگی نفت و مشکل ما همچنان باقی است و ما نمی توانیم داخل آب شویم. زندگی ما به ماهی گیری بسته است و هیچ راه دیگری برای گذران زندگی خانواده هایمان نداریم.”

بنا به گزارش ها نشت نفت بخش بزرگی از آب های ساحل جنوب غربی نیجریه را که شامل روستاهای دو استان این کشور است پوشانده، اما مسئولان شرکت نفتی رویال داچ شل می گویند این ربطی به حادثه بیستم دسامبر ندارد.

شرکت نفتی شل پیش از این پذیرفته بود که در ماه دسامبر در نزدیکی تاسیسات نفتی بونگا، چهل هزار بشکه نفت به دریا سرازیر شده اما مدعی شده بود که در کنترل و جمع آوری کامل لکه نفتی حاصل از آن موفق بوده است.

یک تیم گزارشگر اعزامی رویترز به منطقه گزارش کرده که آلودگی آب و تاثیرات مخرب زیست محیطی نشت نفت در سواحل نیجریه همچنان قابل مشاهده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.