خبر فوری

رییس جمهوری تونس وارد لیبی شد

رییس جمهوری تونس وارد لیبی شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

منصف المرزوقی، رییس جمهوری تونس، روز دوشنبه برای دیداری از لیبی وارد طرابلس پایتخت این کشور شد. این اولین سفر او به خارج از تونس از زمان انتخابش به ریاست جمهوری در نیمه دسامبر گذشته است.

منصف المرزوقی در این دیدار ملاقت هایی با مصطفی عبدالجلیل رییس شورای ملی انتقال قدرت در لیبی و نخست وزیر و برخی از دیگر مقامات دولت موقت لیبی خواهد داشت.

از آنجا که تونس و لیبی با یکدیگر همسایه اند، مسئله مرزی یکی از مهمترین مسایل در دستور بحث دو طرف است. در ماه دسامبر گذشته مرز اصلی دو کشور به خاطر درگیری نیروهای امنیتی دو طرف به مدت سه هفته بسته بود.

یکی از نگرانی های مدافعان حقوق بشر در مورد آینده لیبی و تونس، حضور نیروهای اسلام گرا در ساختار جدید قدرت در هر دو کشور است.

رییس جمهوری تونس روز یکشنبه و در آستانه سفر خود به لیبی تاکید کرد که قانون اساسی آینده این کشور از آزادی های فردی و حقوق زنان حمایت خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.