خبر فوری
This content is not available in your region

اوباما آماده برای رویارویی با جمهوریخواهان

اوباما آماده برای رویارویی با جمهوریخواهان
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در بازگشت از تعطیلات ۱۰ روزه خود از هاوایی مبارزات انتخاباتی‌اش را آغاز کرد. اولویت کنونی او ایالت اوهایو است که بخت انتخاب دوباره او در آن بالاست.

در حالی که نامزدهای جمهوریخواه عزم خود را برای کارزار انتخاباتی جزم کرده‌اند، آقای اوباما نیز تمام توان خود را برای جلب افکار عمومی بکار گرفته است.

او خطاب به حامیانش در آیووا به دو دستاورد خود اشاره کرد و گفت: « در پی خواست چهار سال گذشته آن‌ها، ما به جنگ در عراق پایان دادیم. و همانطور که وعده داده بودیم نیروهای نظامی ما به وطنشان بازگشتند. با تلاش‌های صورت گرفته از سوی بسیاری از شما که شروع آن به چهار سال گذشته می‌رسد، نظام بهداشت و سلامت واقعیت امروزی زندگی میلیون‌ها آمریکایی را تشکیل می‌دهد.»

چهارسال پیش باراک اوباما در ایالت آیووا توانست با حمایت هیلاری کلینتون از رقبا پیشی بگیرد. امسال نیز او باید به مصاف برنده جمهوریخواهان برود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.