خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان سوریه خواهان جایگزینی ناظران عرب با ناظران سازمان ملل شدند   

مخالفان سوریه خواهان جایگزینی ناظران عرب با ناظران سازمان ملل شدند   
اندازه متن Aa Aa

مخالفان و جدا شده گان از ارتش سوریه می‌گویند ورود ناظران اتحادیه عرب به سوریه را مانع کشتار معترضان توسط نیروهای امنیتی نشده است. به همین دلیل آنان خواهان خروج ناظران عرب از سوریه و جایگزین شدنشان با ناظران سازمان ملل متحد هستند.
 
این در حالی است که شیخ حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در دیدار خود با‌بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که اشتباهاتی از سوی ناظران اعزامی اتحادیه عرب در سوریه صورت گرفته است.
 
در این دیدار، شیخ حمد خواستار بهره‌مندی ازحمایت های فنی و تجربه سازمان ملل متحد شد تا اشتباهات جبران شود.
 
اتحادیه عرب از دولت سوریه خواسته است تا سرکوب تظاهرات و معترضان را متوقف و زندانیان سیاسی را آزاد کند.
 
در همین راستا، تلوزیون دولتی سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد ۵۵۲ نفر از زندانیانی را که دستشان به خون آلوده نبوده آزاد کرده است.
 
اما برغم این اقدام دولت و تنها حدود یک هفته پس از ورود ناظران عرب به سوریه، بیش از ۱۳۲ نفر کشته شده‌اند. فعالان این تعداد را نزدیک به چهارصد نفر ذکر می‌کنند.
 
بنا به گزارش سازمان ملل متحد در طول ده ماه و از آغاز ناآرامی ها صد‌ها تن از غیرنظامیان و نیز نیروهای نظامی سوریه کشته شده‌اند.
 
 
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.