خبر فوری
This content is not available in your region

درخواست تسهیل قوانین بریتانیا برای مرگ بیماران خاص

نظرها
درخواست تسهیل قوانین بریتانیا برای مرگ بیماران خاص
اندازه متن Aa Aa

در بریتانیا کمیسیونی تحقیقی خواهان تغییر قوانین موجود برای «مرگیاری» (به-مرگی) در مورد بیماران خاصی شده تا از رنج بیشتر آنها جلوگیری شود. به-مرگی یا مرگیاری معمولاً به تسریع در روند مرگ در بیماری های بسیار سخت یا طولانی ای گفته می شود که درمان ناپذیرند. این کار کمک به خودکشی بیماران غیرقابل درمان را نیز در برمی گیرد.

سوزان مک آرتور، یک شهروند بریتانیایی که همسرش به بیماری درمان ناپذیر عصبی مبتلا بوده، در صحنۀ خودکشی او حاضر بوده است. این زن به اتهام همدستی در خودکشی شوهرش مورد بازجویی قرار گرفته است. با وجود این او در توجیه رفتار خود در قبال خودکشی همسرش در مصاحبه ای گفته است:«من هنوز از این واقعیت ناراحتم که به عنوان فردی ناقض قانون شناخته می شوم. اما به هر حال باید برای کاهش رنج همسرم کاری انجام می دادم.»

کمیسیون تحقیقی خواهان تغییر قانون برای مرگیاری در بریتانیا از افراد حامی این پدیده، حمایت مالی دریافت کرده است. لورد فولکُنر، رئیس این کمیسیون قصد دارد در بریتانیا انجام مرگیاری را برای بیمارانی که بیش از یک سال زنده نخواهند ماند، به شکل قانونی امکان پذیر کند. او در این باره گفته است:«از دید ما قانون های موجود کارایی لازم را برای کمک به بیماران در حال مرگ ندارند. این قوانین آنها را به مرگ در تنهایی سوق می دهند و از افراد ضعیف حمایت نمی کنند.»

پیتر سوندرس یک عضو انجمنی مسیحی، متشکل از پزشکان در بریتانیا دربارۀ موضوع مرگیاری گفته است: «افراد سالخورده، بیمار یا افراد ضعیف و معلولی وجود دارند که گرفتار افسردگی نیز هستند و معتقدند که باید به زندگی خود پایان بدهند. آنها خود را باری بر دوش اطرافیان شان می بینند.»

هنوز بسیاری از سازمان های مربوط در بریتانیا از موضع گیری پیرامون تغییر قوانین موجود برای مرگیاری خودداری می کنند. همچنین هنوز مشخص نیست که اکثریت اعضای پارلمان بریتانیا دربارۀ تغییر قانون بمنظور کمک به خودکشی بیمارانی خاص چه فکر می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.