خبر فوری

وزیر امور خارجۀ بریتانیا به میانمار سفر کرد

وزیر امور خارجۀ بریتانیا به میانمار سفر کرد
اندازه متن Aa Aa

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجۀ بریتانیا، روز پنج شنبه برای دیداری رسمی با مقام های بلندپایۀ سیاسی و مخالفان دولت وارد میانمار شد. اوونا ماونگ لوین، وزیر امور خارجۀ میانمار (برمه سابق) در دیدار با همتای بریتانیایی خود تضمین کرده که اصلاحات سیاسی در این کشور برگشت ناپذیر است.

دولت مورد حمایت نظامیان در میانمار همچنین عده ای از زندانیان سیاسی را آزاد کرده است. دیدار با آنگ سان سوچی، رهبر مخالفان دولت میانمار نیز در برنامۀ دیدار وزیر امور خارجۀ بریتانیا از مستعمرۀ سابق این کشور است. این سیاستمدار مخالف دولت نزدیک دو دهه از عمر خود را در حبس خانگی گذراند و پس از روی کار آمدن دولت جدید میانمار آزاد شد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجۀ آمریکا نیز در هفتۀ دوم آذر ماه به میانمار سفر کرده بود. او در سفر خود از جمله با تین شین، رئیس جمهوری میانمار و آنگ سان سوچی، رهبر مخالفان دولت دیدار کرده و خواهان آزادی زندانیان سیاسی شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.