خبر فوری

اسقف اعظم ارتودکسهای روسیه دولت را به انعطاف پذیری دعوت کرد

اسقف اعظم ارتودکسهای روسیه دولت را به انعطاف پذیری دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اسقف اعظم کلیسای ارتودکس روسیه که رهبر مذهبی 70 درصد از جمعیت این کشور محسوب می شود در مصاحبه ای که به مناسبت روز کریسمس ارتودکسها از تلویزیون دولتی روسیه پخش می شد، دولت این کشور را به تحمل بیشتر در قبال مخالفان دعوت کرد.

اسقف کریل گفت: “اگر مقامات روسیه به اعتراضات مردمی بی تفاوت باشند، این بیانگر نشانه بدی است و ثابت می کند که آنها انعطاف ناپذیرند. مردم نیاز دارند بدانند مخالفتشان با شما را به چه کسی بگویند. نه اینکه متوسل به اقدامات تحریک آمیز و سپس نابودی کشور شوند. اختلافات به اوج خود رسیده. مقامات باید روش خود را با گفتگو و توجه به خواسته های جامعه تصحیح کنند.”

پس از انتخابات دومای یک ماه پیش روسیه که حزب روسیه متحد به رهبری ولادیمیر پوتین نخست وزیر این کشور برنده آن اعلام شد، تاکنون صدها هزار نفر با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف روسیه، او را متهم به اعمال تقلب در این انتخابات کرده و خواهان ابطال آن شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.