خبر فوری

مخالفان کفش بدست خواستار استعفای رییس جمهور آلمان شدند

مخالفان کفش بدست خواستار استعفای رییس جمهور آلمان شدند
اندازه متن Aa Aa

روز شنبه مخالفان در مقابل کاخ ریاست جمهوری آلمان دست به اعتراض زدند.

مخالفان کریستیان وولف می گویند رییس جمهور شایستگی ماندن در مقامش را ندارد. کریستیان وولف رییس جمهور آلمان متهم به استفاده از نفوذ خود برای دریافت یک وام کم بهره است.

در پی بالا گرفتن فشار‌ها بر کریستیان وولف برای استعفا، رئیس جمهوری آلمان تلاش کرده بود پنجشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی اوضاع را آرام کند.

او در این مصاحبه که از دو شبکه تلویزیونی آلمان پخش می‌شد پذیرفت که برخوردش با یک روزنامه پرطرفدار آلمان یک «اشتباه بزرگ» بود اما گفت که عملی غیر قانونی مرتکب نشده است و به همین دلیل استعفا نخواهد کرد.

رئیس جمهوری ۵۲ ساله آلمان روزنامه بیلد را تحت فشار گذاشته بود که ماجرای وام بانکی مرتبط با او را منتشر نکند. کریستیان وولف متهم شده است زمانی که بالا‌ترین مقام ایالتی در ایالت نیدرزاکسن بود، از نفود خود برای دریافت یک وام کم بهره پانصدهزار یورویی استفاده کرد.

از سوی دیگر «آر دی» یکی از مهم‌ترین شبکه‌های تلویزیونی آلمان پس از یک نظر سنجی ادعا می‌کند بیش از ۵۷ درصد از المانی‌ها می‌خواهند کریستیان وولف در مقام خود بماند.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.