خبر فوری
This content is not available in your region

خشم ماهیگیران اسپانیا از کمیسیون اروپا

نظرها
خشم ماهیگیران اسپانیا از کمیسیون اروپا
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از ماهیگیران منطقه بارباته در جنوب اسپانیا روز دوشنبه در اعتراض به تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر عدم تمدید قرارداد صید در آب های مراکش تظاهرات کردند.

قراردادی که پیش تر میان اتحادیه اروپا و مراکش امضاء شده بود به صیادان اجازه می داد تا در آبهای مراکش ماهیگیری کنند، اما با سررسید زمان قرارداد، اتحادیه اروپا آنرا تمدید نکرد.

یکی از ماهیگیران با انتقاد از این تصمیم، آنرا موجب نابودی صنعت صید ماهی در این منطقه خواند و گفت: «دیگر کاری برای ما نمانده است.»

یکی دیگر از معترضان نیز با ابراز نگرانی از شرایط موجود گفت: «آنها رزق صدها خانواده را قطع کرده اند.»

اغلب ساکنان این منطقه از طریق ماهیگیری امرار معاش می کنند و عدم تمدید قرارداد صید موجب می شود بیش از هزار صیاد شغل خود را از دست بدهند و بیش از پنج هزار شغل مرتبط دیگر نیز در معرض خطر قرار بگیرد.

در همین رابطه دولت اسپانیا از کمیسیون اروپا خواسته است تا در نشست بعدی خود با کمیسر اروپا در امور صید که روز دهم ژانویه برگزار می شود، این تصمیم را مورد تجدیدنظر قرار دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.