خبر فوری

صدور حکم اعدام برای امیر میرزایی حکمتی به اتهام جاسوسی برای آمریکا

صدور حکم اعدام برای امیر میرزایی حکمتی به اتهام جاسوسی برای آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاه انقلاب تهران، امیر میرزایی حکمتی، آمریکایی ایرانی تبار را به مرگ محکوم کرد.

طبق این حکم، وی به اتهام همکاری با “دولت متخاصم آمریکا” و جاسوسی برای سازمان اطلاعات مرکزی این کشور، سیا، محارب و مفسد فی الارض شناخته شده است.

امیر میرزایی حکمتی در شانزدهم آذرماه در ایران دستگیر شد و یازده روز بعد در تلویزیون ایران، به جاسوسی اعتراف کرد. اما خانواده وی می گویند که او تنها برای دیدار با مادربزرگش به ایران سفر کرده و اعترافات تلویزیونی تحت فشار بوده است.

در حالی که تنش بین ایران و ایالات متحده آمریکا در پی افزایش فشارها برای تحریم نفتی ایران بالا گرفته است، تنها چند دقیقه پیش از اعلام این حکم، وزیر انرژی امارات عربی متحده اعلام کرد، تا شش ماه آینده از خط لوله انتقال نفت که از کنار تنگه هرمز می گذرد بهره برداری خواهد شد و به این ترتیب صدور نفت از خلیج فارس دیگر تنها به تنگه هرمز وابسته نخواهد بود.

این خط لوله، توان انتقال یک و نیم میلیون بشکه نفت خام در روز را دارد و طبق گقته مقامات امارات این میزان می تواند به یک میلیون و هشتصد هزار بشکه در روز نیز برسد.

ایران تهدید کرده است که در صورت تحریم نفتی، تنگه هرمز را مسدود خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.