خبر فوری

یافته های جدید درباره حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری رواندا

یافته های جدید درباره حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری رواندا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بررسیهای جدیدی که در فرانسه انجام شده است نشان می دهد موشکی که هواپیمای رئیس جمهوری رواندا را در سال 1994 میلادی هدف قرار داد از یک پادگان نظامی شلیک شده بود که در اختیار شماری از طرفداران خود او بود و نه از طرف شورشیان توتسی.

به این ترتیب بسیاری از طرفداران پل کاگامه، رئیس جمهوری کنونی رواندا که به دست داشتن در این توطئه متهم شده بودند از این اتهام تبرئه می شوند.

به دلیل این که شماری از خدمه پرواز که در این حادثه کشته شدند فرانسوی بودند دادگاهی فرانسوی این موضوع را بررسی کرد. قاضی این پرونده رئیس جمهوری کنونی رواندا و طرفداران او را به نقش داشتن در این حادثه متهم کرد.

بلافاصله پس از حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری وقت رواندا، شبه نظامیان متعلق به اکثریت قومی هوتو جاده ها را در سراسر پایتخت بستند و تلاش کردند این شهر را به کنترل خود دربیاورند.

این اتفاق آغازگر درگیریهای خشونت باری بود که در نهایت منجر به نسل کشی بیش از پانصدهزار نفر از دو طرف درگیر در طول کمتر از صد روز شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.