خبر فوری

بشار اسد در جمع هوادارانش در دمشق حاضر شد

بشار اسد در جمع هوادارانش در دمشق حاضر شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بر خلاف بسیاری از خیابانهای شهرهای سوریه که میزبان مخالفان بشار اسد است، روز چهارشنبه میدانی در دمشق شاهد تجمع هزاران نفر از هواداران رئیس جمهوری سوریه بود.

بشار اسد یک روز پس از سخنرانی که در آن وعده اصلاحات داد و در عین حال قدرتهای خارجی را به توطئه در سوریه متهم کرد در این تجمع حاضر شد و گفت: «ما بی درنگ توطئه را خفه می کنیم. توطئه گران آخرین قدمهای خود را برای اجرای توطئه هایشان برمی دارند و ما هم در آخرین مرحله از کار خود برای خاموش کردن آنها هستیم.»

روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد هم به جمع منتقدان اتحادیه عرب پیوست. این شورا از نحوه کار ناظران اتحادیه عرب انتقاد کرد.

در زمان حضور ناظران اتحادیه عرب که دو هفته پیش برای متوقف کردن خشونتها وارد این کشور شدند دست کم چهارصد نفر کشته شدند. گروه های مخالف دولت سوریه و شماری از رهبران کشورهای عربی از جمله نخست وزیر قطر پیش تر از کار این ناظران انتقاد کرده بودند.

به گزارش یک نهاد حقوق بشری سوری سه شنبه 38 نفر در شهرهای دیرالزور، حمص، ادلیب و حما کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.