خبر فوری

ادامۀ رقابت جمهوری خواهان برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا

ادامۀ رقابت جمهوری خواهان برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از پیروزی میت رامنی در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان آمریکا در ایالت نیوهمپشایر، نیوت گینگریچ، رقیب هم-حزبی او می خواهد به رقابت با وی ادامه دهد. او که کمتر از ده درصد از آراء را به دست آورده، قصد دارد در ایالت کارولینای جنوبی به رقابت با میت رامنی بپردازد.

او همچنین در یکی از نطق های خود گفت: «من معتقدم که باید کسی از سوی جمهوری خواهان نامزد ریاست جمهوری شود که بتواند رودررو با باراک مناظره کند. من تمام تلاشم را خواهم کرد تا در پاییز ۲۰۱۲ این فرصت را برای نمایندگی شما در بحث با باراک اوباما داشته باشم و او را شکست بدهم.»

نیوت گینگریچ در نظرسنجی‌ها در کارولینای جنوبی از میت رامنی عقب‌تر است. او لحن خود را نسبت به رقیب خود تند‌تر کرده و از او با عنوان «نابود کنندۀ فرصت‌های شغلی» نام برده است. البته میت رامنی اعلام کرده که منظورش از داشتن اختیار برای اخراج بعضی کارکنان در یکی از موضع گیری‌ها، کاهش کارمندان بخش بیمه بوده که مردم از کارشان ناراضی‌اند.

میت رامنی با کسب اکثریت ۳۹ درصدی آراء در نیوهمپشایر پیروز شد. البته او چند انتخابات درون حزبی دیگر را پیش رو دارد. ممکن است وی تا سه هفتۀ دیگر بتواند نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و رقابت با باراک اوباما اعلام کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.