خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد فعالان حقوق بشر به ادامه فعالیت زندان گوانتانامو

نظرها
انتقاد فعالان حقوق بشر به ادامه فعالیت زندان گوانتانامو
اندازه متن Aa Aa

همزمان با دهمین سالگرد ورود نخستین گروه از مظنونان به تروریسم به زندان گوانتانامو، صدها تن از فعالان حقوق بشر به دعوت سازمان عفو بین المل در شهرهای مختلف اروپایی تظاهرات کردند.

معترضان دربروکسل، پایتخت بلژیک، بازداشت بدون محاکمه عادلانه افراد در این زندان را مورد انتقاد قرار دادند.

مدیر سازمان عفو بین الملل در بلژیک می گوید: «ما خواستار برگزاری دادگاه برای بازداشت شدگان هستیم. کسانی که محکوم شدند باید طول مدت محکومیتشان مشخص باشد و باقی آزاد شوند. تا همین لحظه دولت آمریکا تنها شش تن از زندانیان را محاکمه کرده است.»

در برلن نیز فعالان حقوق بشر با در دست داشتن تصویر کسانی که در زندان گوانتانامو جان سپرده اند در مقابل سفارت آمریکا در آلمان حضور یافتند و خواستار تعطیلی کامل این بازداشتگاه شدند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «امیدوارم اعتراض ما مورد توجه قرار گیرد و آقای اوباما زندان گوانتانامو را تعطیل کند. چراکه آنجا زندانیانی هستند که محاکمه نشده اند و این کار قانونی نیست.»

فعالان حقوق بشر همچنین به سند دفاع ملی آمریکا که اجازه می دهد مظنونان به تروریسم برای مدت نامحدود و بدون محاکمه زندانی شوند اعتراض کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.