خبر فوری
This content is not available in your region

اعتصاب سراسری در نیجریه ادامه دارد

اعتصاب سراسری در نیجریه ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

چهارشنبه اعتصاب سراسری نیجریه در اعتراض به حذف یارانۀ سوخت وارد سومین روز خود شد. در شهر لاگوس، از کانون های اقتصادی این کشور معترضان با قرار دادن موانعی در خیابان، راه های منتهی به محله های مرفه نشین را بستند.

معترضان خیابانی دولت را به جنگ داخلی تهدید کردند. بعضی از آنها می گویند که دولت نیجریه آنها را به ورشکستگی رسانده و آنها قصد دارند برای حقوق خود مبارزه کنند.

جمعی از اعتصاب کنندگان در نیجریه نیز خواهان پایان کار گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری این کشور شدند. این عده می گویند وی قادر نیست مشکلات نیجریه را رفع کند.

گودلاک جاناتان در آستانۀ سال نوی میلادی یارانۀ سوخت را حذف کرده بود. این کار قیمت بنزین را به حدود دو برابر گذشته رساند.

اعتصاب سراسری روند زندگی روزمره را در این کشور فلج کرده اما تولید روزانه دو میلیون بشکه نفت در پرجمعیت ترین کشور آفریقا هنوز با دشواری روبرو نشده است.

تولید نفت در این کشور تا حد زیادی ماشینی شده است اما نگرانی هایی وجود دارد که در صورت ادامۀ اعتصاب سراسری با وقفه روبرو شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.