خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز انتخابات ریاست جمهوری در تایوان

نظرها
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در تایوان
اندازه متن Aa Aa

مردم تایوان روز شنبه برای انتخاب رییس جمهوری جدید کشورشان به پای صندوق‌های رای رفتند تا در یکی از سرنوشت ساز‌ترین انتخابات در این جزیره کوچک در جنوب چین شرکت کنند.

انتخاباتی که به اعتقاد کار‌شناسان، نتیجه آن در تنش‌های موجود میان روابط چین و آمریکا که طی ماههای اخیر نیز شدت گرفته، تاثیر گذار خواهد بود.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تایوان، ما یینگ جو، رییس جمهوری کنونی این کشور، از حزب گومین دانگ که از احزاب ناسیونالیست تایوان به شمار می‌رود، برای کسب دوباره قدرت با تسای یینگ ون، نامزد حزب مخالف دموکراتیک ترقی خواه رقابت می‌کند.

جیمز سونگ ۶۹ ساله از حزب خلق تایوان به عنوان یکی از نامزدهای این انتخابات است که بر اساس نظرسنجی‌ها شانسی برای پیروزی نخواهد داشت و برهمین اساس نیز حزب حاکم از وی خواسته بود تا از شرکت در انتخابات انصراف دهد.

ما یینگ جونگ که از نامزدهای مورد حمایت مقامات چین نیز به شمار می‌رود، خواهان برقراری رابطه نزدیک با پکن است. وی پیش‌تر در شعارهای انتخاباتی خود گفته بود که ممکن است تایوان تا یک دهه دیگر با چین پیمان وحدت امضا کند.

به گفته مسئولان، نتیجه نهایی انتخابات شنبه شب اعلام خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.