خبر فوری
This content is not available in your region

مراسم غیررسمی اولین سالگرد انقلاب تونس در کنار مراسم رسمی

نظرها
مراسم غیررسمی اولین سالگرد انقلاب تونس در کنار مراسم رسمی
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر با تجمع در خیابان نمادین بورقیبه در تونس اولین سالگرد پیروزی انقلاب خود که منجر به سقوط رژیم زین العابدین بن علی شد را جشن گرفته و به آواز خوانی و سردادن شعار پرداختند.

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم گفت: “ما می خواهیم آزادانه حرفمان را بزنیم و نشان دهیم که بعد از یک سال، زندگی تغییر کرده است. ما هنوز خوشبین هستیم و می خواهیم تونس الگوی مورد نظر ما باشد.”

شهروند دیگری می گوید: “انقلاب ما تمام نشده. ما هنوز در نیمه راهیم. هنوز باید فداکاریهای زیادی انجام دهیم تا به خواسته های اصلیمان که همان ایجاد اشتغال و بدست آوردن عزت و آزادی که هر روزه نقض می شود، برسیم. خواسته های مردم هنوز محقق نشده است.”

در چند صد متر آن طرف تر و در کاخ کنگره تونس، رهبران عرب از جمله مصطفی عبدالجلیل، رییس شورای ملی انتقالی لیبی، عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهور الجزایر و خلیفه الثانی، امیر قطر، در مراسم رسمی اولین سالگرد انقلاب تونس شرکت داشتند.

خبرنگار یورونیوز در تونس می گوید: “مرحله به مرحله تونس را خواهیم ساخت“، این شعر منصف المرزوقي، رییس جمهور تونس در سخنرانی خود به مناسبت اولین سالگرد پیروزی انقلاب این کشور بود. اما با این حال سوالی که همواره در ذهن مردم تونس مطرح می شود این است که آیا این انقلاب به اهداف خود دست یافته؟ مردم تونس امیدوارند که دولت جدید این کشور خارج از شعارهای سیاسی پاسخی واقعی و موثر برای این پرسش داشته باشد و خدمت به کشور و نه منافع احزاب سیاسی را سرلوحه کار خود قرار دهد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.