خبر فوری
This content is not available in your region

ایرباس به آینده خوش بین است

ایرباس به آینده خوش بین است
اندازه متن Aa Aa

شرکت هواپیمایی ایرباس با ارائه مدل آ320 به بازار که تبلیغ کاهش مصرف سوخت در هواپیما را به همراه داشت، توانست فروش خوبی داشته باشد.

ایرباس در سال 2011 میلادی نزدیک به دو برابر بوئینگ سفارش فروش هواپیما گرفت.

این شرکت اروپایی در این سال هزار و چهارصد و نوزده فروند هواپیما فروخت و از رقیب آمریکایی خود بوئینگ که 805 فروند هواپیما فروخته است به سرعت پیشی گرفت.

توماس اندرس، مدیر اجرایی ایرباس می گوید:” سال گذشته سال خیلی خوب برای ما بود. دلیل اصلی آن هم موفقیت های بزرگ مان در فروش مدل جدید هواپیمای A320 است. مصرف سوخت A320 جدید، بطور قابل توجهی کمتر است. در دنیایی که قیمت نفت در آن دائما در حال افزایش است، خطوط هوایی به هواپیمایی با سوخت کارآمد نیاز دارند. این نیاز دلیل موفقیت ما در سال 2011 میلادی بود.”

شرکت هوافضا و صنایع دفاعی اروپا که ایرباس یکی از زیر مجموعه های آن است درآمد بالای شرکتهای هواپیما سازی در سال گذشته را ناشی از افزایش بی سابقه سفارش خرید هواپیما از سوی کشورهای در حال توسعه چون هند و چین اعلام کرده است.

توماس اندرس، مدیر اجرایی ایرباس می گوید:” مشتری شرکتهای حمل و نقل هوایی در گذشته بیشتر درشمال آمریکا، غرب اروپا و جنوب شرق آسیا بودند، منطقه ای که دربرگیرنده حدود یک میلیارد نفربود. اما در حال حاضر صنعت حمل و نقل هوایی باید به بازارهای نوظهور اقتصادی با حدود پنج میلیارد نفر سرویس دهد. بنابراین یک پتانسیل بزرگ وجود دارد و این دلیل خوشبینی زیاد ما به صنعت حمل و نقل هوایی است.”

زمزمه هایی در مورد ریاست، توماس اندرس، مدیر اجرایی ایرباس در شرکت هوافضا و صنایع دفاعی اروپا وجود دارد. وی در پاسخ به این سوال که چرا این حکم اعلام نمی شود گفت:” من باید در این مورد خیلی دیپلماتیک رفتار کنم. این تصمیم به من مربوط نمی شود. این هیئت مدیره است که باید تصمیم بگیرد. به اعتقاد من، مدیر عامل ایرباس بودن یکی از خارق العاده ترین مشاغل در اروپا است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.