خبر فوری
This content is not available in your region

ناخدای کشتی کوستا کونکوردیا حصر خانگی شد

نظرها
ناخدای کشتی کوستا کونکوردیا حصر خانگی شد
اندازه متن Aa Aa

 
مقامات ساحلی ایتالیا علت غرق شدن کشتی تفریحی کوستا کونکوردیا را نزدیک شدن بیش از حد به صخره‌ها در اثر اشتباه انسانی و بی‌دقتی ناخدای این کشتی عنوان کردند و بر این اساس وی روز سه شنبه توسط مقامات قضایی تفهیم اتهام شد.
 
دادستان این پروند گفت: «ناخدای کشتی اقرار کرده است که در زمان وقوع حادثه فرماندهی کشتی را بر عهده داشته است. دادستانی از قاضی خواسته است تا قرار بازداشت وی را تمدید کند.»
 
با این همه قاضی پرونده در ایتالیا به ناخدای این کشتی اجازه ترک زندان را داد و بر اساس حکم صادر شده وی باید تا تعیین تکلیف نهایی در حصر خانگی به سر برد.
 
ناخدای این کشتی تفریحی متهم به قتل غیرعمد و ترک کشتی پیش از خروج کامل سرنشینان آن است.
 
از سویی دیگر گروه امداد ایتالیا توانست سه جسد دیگر که در حادثه غرق شدن کشتی تفریحی کوستا کونکوردیا جان سپرده‌اند را پیدا کند.
 
این اجساد در قسمت عقب کشتی یافت شده اند. بر اساس این گزارش شمار جان‏باختگان این حادثه به دست‏کم یازده نفر رسیده است. ۲۹ نفر دیگر نیز ناپدید شده‌اند و تلاش‌ها برای یافتن آن‌ها ادامه دارد.
 
در همین حال، گروه امداد بخش‌هایی از بدنه کشتی غرق شده را منفجر کرد تا به این وسیله امکان ورود به کشتی فراهم شود. امدادگران شرایط آب و هوایی را تا روز پنجشنبه مساعد خوانده و امیدوارند تا آخر هفته بتوانند عملیات خود را پایان دهند.
 
رییس گروه نجات گفت: «یک استراتژی جدید در نظر گرفته‌ایم و همکارانم قصد دارند آخرین بخش کشتی که هنوز بیرون از آب است را بازرسی کنند. آن‌ها می‌خواهند با ارسال سیگنال‌های مخصوص ببینند آیا کسی در داخل زنده مانده یا نه.» 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.